ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

تردید در خصوص قیمت بیت کوین (Bitcoin) علیرغم اصلاح بدترین بازارها از سال ۲۰۰۸ تردید در خصوص قیمت بیت کوین (Bitcoin) علیرغم اصلاح بدترین بازارها از سال ۲۰۰۸تردید در خصوص قیمت بیت کوین (Bitcoin) علیرغم اصلاح بدترین بازارها از سال ۲۰۰۸

Bitcoin

از ابتدای هفته قیمت بیت کوین (BTC) بیش از ۳۸ میلیارد دلار کاهش یافته است و بازارهای سنتی نیز بیش از ۱۰٪ سقوط داشته اند. همانطور که در رسانه های مین استریم گزارش شده است ، از زمان انتشار اخبار کروناویروس در سرتاسر جهان ، سقوط بزرگترین بازارهای سهام در این هفته بدترین اصلاح از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ تاکنون بوده است و بیش از ۳٫۸ تریلیون دلار کاهش ارزش صورت گرفته است.

اکنون سرمایه گذاران فکر می کنند که شاید این روند افزایشی که قیمت بیت کوین (Bitcoin) را از ۶۴۰۰ دلار به ۱۰,۵۰۰ دلار افزایش داده است ، تمام شده است و با نزدیک شدن به پایان ماه ، بیت کوین (Bitcoin) برای اولین بار طی ۶ سال در حال ثبت ضرر ماهانه در ماه فوریه است.

به نظر می رسد روز جمعه قیمت بیت کوین (Bitcoin) در دومین روز ثبات در منطقه ۸،۵۰۰ تا ۸،۷۵۰ دلار بوده است ، در حالی که بازارهای سنتی روند نزولی داشته اند. همچنین به نظر می رسد که سقوط آزاد در بین آلت کوین ها متوقف شده است و چین لینک (Chainlink (LINK ، توکن هووبی (Huobi Token (HT و تزوس (Tezos (XTZ جزو ارزهای برتر بوده اند.

در زمان نگارش مقاله ، قیمت بیت کوین (Bitcoin ) در حال تشکیل کف های بلندتر(higher low) است و بالاتر از گره پر حجم VPVR در قیمت ۸،۷۵۰ دلار معامله می شود. اگر قیمت در بالای ۸،۷۵۰ دلار پایدار بماند ، معامله گران ممکن است احساس اعتماد به نفس بیشتری در مورد کف ۸،۴۳۲ دلار پیدا کنند و همانطور که اقدام به باز کردن موقعیت های خرید (long position) می کنند ، قیمت می تواند به سرعت از شکاف حجم ۸،۸۷۰ – ۹۱۲۳ دلار در VPVR ، که میانگین متحرک بیست روزه ی ۲۰-MAاندیکاتور باند بولینگر (Bollinger Band) در حال حاضر در آنجا قرار دارد صعود کند.

هفته آینده ، یک شکست پر حجم که از طریق بهبود بازارهای سهام یا برخی اخبار مثبت مربوط به کروناویروس اتفاق می افتد ، می تواند موجب این امر شود که خریداران قیمت را از سطح ۹,۱۰۰ دلار به ۹,۳۰۰ دلار برسانند.

تایم فریم کوتاه نشان می دهد ، میانگین متحرک همگرایی واگرایی (moving average convergence divergence) در آستانه صعود به بالای خط سیگنال است و با افزایش حجم صعودی ، حرکت مثبت دیگر ، کوتاه تر شدن میله های هیستوگرام(MACD) است که در اندیکاتور به صفر نزدیکتر می شوند. شاخص مقاومت نسبی (RSI) نیز از محدوده فروش افراطی (oversold) جهش یافته و در حال حاضر ۳۷ را ثبت کرده است.

همانطور که در تجزیه و تحلیل های قبلی ذکر شد ، حجم معاملات بیانگر این است که آیا یک روند بازگشت صعودی در حال انجام است یا اینکه معامله گران روزانه به سادگی با سطوح حمایت و جهش های (oversold) معامله می کنند تا به سودهای سریع دست یابند

در کوتاه مدت ، این موضوع دلگرم کننده خواهد بود که شاهد صعود قیمت به بالاتر از میانگین متحرک بولینگر باند و دستیابی مجدد به ۹,۱۰۰ دلار برای تثبیت در محدوده ۹،۱۰۰ تا ۹،۴۰۰ دلار باشیم قبل از اینکه قیمت به ۹،۵۰۰ دلار برسد.

Bitcoin

سطح حمایت ۸،۵۰۰ دلاری همچنین با میانگین متحرک ۱۲۸ روزه همراه است و از دست دادن این سطح پشتیبانی میزان نگرانی را افزایش می دهد زیرا تاریخچه حرکت قیمت نشان می دهد که قیمت بیت کوین (Bitcoin) هنگامی که در زیر۱۲۸-MA قرار می گیرد وضعیت بدتری خواهد داشت.

اگر قیمت به زیر ۸،۵۰۰ دلار سقوط کند ، ممکن است معامله گران پیش بینی کنند که در ۸۰۰۰ دلار که در سطح اصلاح فیبوناچی ۶۱٫۸٪ قرار دارد جهشی اتفاق بیفتد و در زیر آن ، پشتیبانی ۷،۴۰۰ دلار وجود دارد که تقریبا برابر با سطح اصلاح فیبوناچی ۷۸٫۶٪ است.

در حال حاضر بازار هنوز آرام است و در حالی که شاخص هایی مانند (MACD) و (RSI) نشانه های مثبتی را ارائه می دهند ، وضعیت بازارهای سنتی و وضعیت کروناویروس می تواند تأثیر منفی بر قیمت کریپتو طی هفته آینده داشته باشد.

شاخص ترس و طمع (Fear and Greed Index) کریپتو ، یک شاخص محبوب برای ارزیابی احساسات سرمایه گذاران در این بخش ، در حال حاضر “ترس” را به میزان ۳۸ نشان می دهد.

این نشان می دهد که سرمایه گذاران فکر می کنند حرکت قیمت کوتاه مدت در بازار کریپتو نزولی خواهد بود اما بسیاری از معامله گران از طریق این سیگنال اقدام به تجارت متقابل (countertrade) می کنند و وقتی که شاخص بسیار نزولی است اقدام به خرید بیت کوین می کنند و هنگامی که شاخص بسیار صعودی می شود اقدام به فروش می کنند.

بدیهی است که هر سرمایه گذار باید قبل از خرید دارایی های کریپتو ، به ویژه با وضعیت فعلی بازار ، در این باره تحقیق کند ، اما به نظر می رسد که به زودی سرمایه گذاران ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) در ۸۵۰۰ تا ۷,۴۰۰ دلار را به عنوان فرصتی برای باز کردن موقعیت های خرید (long position) در نظر خواهند گرفت. معامله گران ریسک پذیرتر احتمالاً به دنبال خرید در سطحی فراتر از ۹،۴۰۰ – ۹،۵۰۰ دلار هستند.

منبع : تردید در خصوص قیمت بیت کوین (Bitcoin) علیرغم اصلاح بدترین بازارها از سال ۲۰۰۸


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای 1asgari.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:1asgari.ir | نقشه سایت